Ikony Designu

Ikony designu to postaci, które swoją twórczością wpłynęły na rozwój współczesnego wzornictwa. W magazynie LABEL BLACK ukazał się drugi tom albumu zatytułowany Ikony Designu II: „CZŁOWIEK, PRZEDMIOT, HISTORIA”, w którym przedstawiono sylwetki 24 mistrzów światowego i polskiego wzornictwa. Wśród nich znaleźli się również twórcy mebli parametrycznych, którzy swoją pracą przyczynili się do rozwoju tej dziedziny sztuki.

Meble parametryczne to nowoczesne, niepowtarzalne projekty, które łączą w sobie sztukę, matematykę i technologię. Ich autorzy wykorzystują specjalne programy do projektowania, dzięki czemu meble te są niepowtarzalne i oryginalne. Wśród mistrzów wzornictwa, którzy tworzą meble parametryczne, można wymienić m.in. Ron Arad, Zaha Hadid, Marc Newson czy Karim Rashid.

Album Ikony Designu II: „CZŁOWIEK, PRZEDMIOT, HISTORIA” to zbiór opowieści o tych, którzy zmienili oblicze współczesnego wzornictwa. Przedstawiają oni swoje drogi, inspiracje, a także proces tworzenia swoich dzieł. Wszystko po to, aby pokazać, jak wiele pracy i poświęcenia wymaga tworzenie ponadczasowych projektów.

Meble parametryczne znalazły swoje miejsce w gronie ikon dizajnu, ponieważ ich twórcy zmienili podejście do projektowania i produkcji mebli. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, takich jak programy do projektowania, meble te są nie tylko piękne, ale również funkcjonalne i praktyczne. Ich autorzy zainspirowali innych projektantów do szukania nowych rozwiązań i eksperymentowania z formą.

Podsumowując, album Ikony Designu II: „CZŁOWIEK, PRZEDMIOT, HISTORIA” to doskonała lektura dla każdego pasjonata współczesnego wzornictwa. Przedstawione w nim opowieści o mistrzach dizajnu, w tym o twórcach mebli parametrycznych, ukazują jak wiele pracy i pasji wymaga tworzenie ponadczasowych projektów.